BabyTum Logo

Social Media

  /  Bez kategorii   /  Zalety poduszki BabyTum™

Zalety poduszki BabyTum™

Kolka wynika z niedojrzałości układu pokarmowego niemowlaka. Zazwyczaj pojawia się między trzecim tygodniem a czwartym miesiącem życia. Jest to niestety częsta przypadłość u małych dzieci, może ją mieć nawet co drugi maluch. Na zmniejszenie kolki mogą pomóc zabiegi, np. masaż brzuszka czy przykładanie ciepłej pieluchy na ten obszar. Oprócz tego na rynku dostępna jest również poduszka antykolkowa BabyTum™, która wspomaga redukcję kolki, a także uspokaja i wycisza dziecko.

Wibracje i dźwięk bicia serca

niemowlę na poduszce antykolkowej

Noworodki mogą mieć problem z zaadaptowaniem się do nowych warunków po porodzie. Najbezpieczniej czuły się w brzuszku mamy, gdzie było ciemno, było słychać bicie serca oraz odczuwały delikatne drgania. Poduszka antykolkowa BabyTum™ delikatnie wibruje i imituje bicie serca, co pomaga na kolki u niemowlaka, a także ułatwia maluchowi przyzwyczajenie się do nowego otoczenia.

To właśnie dla rodziców, którzy zastanawiają się co na kolkę dla niemowlaka, odpowiedzią będzie opatentowana na terenie Unii Europejskiej poduszka BabyTum™, która została zaprojektowana przez fizjoterapeutkę, a przede wszystkim mamę, która zna potrzeby niemowląt. Delikatne wibracje rozmasują obolały brzuszek, a także wspomogą proces trawienny i pomogą usunąć gromadzące się bolesne gazy.

Inne pozytywne aspekty poduszki

niemowlę na poduszce antykolkowej

Poduszka BabyTum™ wspomaga leżenie na brzuszku. Jej anatomiczny kształt zapobiega kolkom u niemowlaka. Co robić, aby dziecko nie nudziło się w czasie korzystania z poduszki? BabyTum™ warto ustawić w miejscu, z którego maluszek będzie widział rodzica. Maleństwo będzie się czuło dzięki temu bezpiecznie, a mama lub tata będą mogli zająć się pracami domowymi, na przykład sprzątaniem lub wieszaniem prania. Dziecko w tym czasie może obserwować rodzica i trenować rączki oraz nóżki. W razie znudzenia pociechy, można do niej mówić lub zaoferować gryzak.

Anatomiczny kształt poduszki doskonale imituje pozycję, w jakiej dziecko przebywało w brzuszku mamy. Zapewnia mu dzięki temu poczucie bezpieczeństwa, a maluszek jest spokojny i zadowolony. Pokrowiec poduszki jest zdejmowany, więc łatwo utrzymać go w czystości w razie ulania się dziecku pokarmu, lub innego zabrudzenia.

Nie od dziś wiadomo, że naturalne sposoby na kolkę są najbezpieczniejsze dla noworodków. Niektóre dzieci najlepiej znoszą ataki kolki w ramionach rodziców – bujane i kołysane, jednak taki atak może trwać wiele godzin. Z pomocą może przyjść poduszka BabyTum™, która rozmasuje obolały brzuszek malca i odciąży rodziców.